Почетци породице Карић везани су за лепи град Пећ подно Проклетија, у питомој Метохији, колевци српске државе. Из Пећи су Карићи, као и бројне друге српске породице за време петовековне турске окупације, одлазили на четири стране света, у разне крајеве. Зато их данас има свуда, на истоку и западу, северу и југу.
Успех данашњих Карића побудио је занимање научника да сазнају о њима што више. Бројне су претпоставке о расељавању ове старе и цењене породице.
Делови породице Карић су се иселили, према Црној Гори, затим Херцеговину и Босну, у Дубровник, а одатле даље на запад и преко океана. Једна од претпоставки је да се део Карића иселио према североистоку у Војводину а затим у Мађарску, Чешку, Словачку, Украјину, Белорусију, Придњестровје у Молдавији, као и у Русију, посебно око реке Волге.
Према најновијим сазнањима, дубровачки архиви, поседују десетак докумената о познатом средњовековном трговцу Радивоју Карићу и другим Карићима, чији су се преци из Метохије населили у Херцеговини. У тим документима пише да је 1428. године трговац Радивоје Карић са породицом дошао из Хумске земље, односно војводства Светог Саве – Старе Херцеговине.
Многи су Карићи оставили значајан траг за собом. Поменућемо само неке од њих. Петар Карић школовао се у царској Русији у Кијеву и био је први директор Учитељске школе у Крагујевцу, чиме је вечно уградио своје име у историју српског народа.
Несумњиво је да је Владимир Карић, чувени географ, учитељ Јована Цвијића, писац књиге “Србија, опис земље, народа и државе”, један од предака Карића, оставио неизбрисив траг на просторима српских земаља, ова књига је од огромног значаја за српску историју и културу.